O pomembnosti NUK 2 z ravnateljem Viljemom Lebanom

»Odkar je sredi lanskega leta Viljem Leban prevzel vodenje Narodne in univerzitetne knjižnice, je prišlo do spremembe notranje organizacije, ki je bila pogoj za izboljšave, ki so v tej pomembni nacionalni ustanovi sledile,« je v uvodu intervjuja za Delo zapisal Andrej Predin. Fokus pogovora je bil NUK 2.
Živimo namreč v času sprememb, ki se jim morajo prilagajati tudi knjižnice. Zato se bo NUK vedno bolj posvečala digitalizaciji gradiva in dostopu do digitalnih vsebin, je pojasnil Leban. »Že v sedemdesetih letih je bila za Narodno in univerzitetno knjižnico Plečnikova palača, v kateri domuje, pretesna,« je dodal, in povedal, da sodobne univerzitetne knjižnice ponujajo študijske prostore, konferenčne prostore, izdelovalnice itd., temeljijo skratka na spodbujanju dialoga, vzpostavljanju prostora za prenos idej in so svojevrstno stičišče znanj. Narodna in univerzitetna knjižnica bo seveda ostala v Plečnikovi stavbi na Turjaški 1, v NUK 2 bodo preselili le gradivo, ki je namenjeno predvsem podpori študiju in raziskovanju, glavno pa je, da bo večina prostora v NUK-u 2 namenjenega uporabnikom. »Lahko bi rekli, da bo v Plečnikovi stavbi narodna knjižnica, v Bevk-Perovičevi pa univerzitetna,« je še pojasnil Leban.
Celoten intervju si lahko preberete na tej povezavi.
Zadnje novice
21. jul 2023
Intervju z Matejem Žganjarjem z oddelka za konservatorstvo in restavratorstvo v TMS
Matej Žgajnar z oddelka za konservatorstvo in restavratorstvo v TMS pravi, da delo restavratorja-konservatorja zahteva številne veščine in znanja. V
preberi več